Africké cichlidyPřístupů od
18.7.2000
 
Powered by
MSEngine-Update
10.9.2007

Technika

Jak sem vyráběl akvárium..... stěhování... 3. část


Jak sem slíbil, přináším třetí pokračování povídání o mém akvárku. Možná jste si už v některých konferencích všimli, že se sem měl s rybami nějaké problemy. Ryby mi neustále umíraly a já stále nevěděl proč, tak jsem nakonec jednu poslal na vyšetření a tam zjistili, že mají Mykobakteriózu nebo-li rybí tuberkulózu. Pokoušel sem různými způsoby ryby léčit, ale většinou marně. Takže mi nakonec zbylo asi tak 20 ryb. Jenže mezitím přišla na řadu další příjmená věc - stěhování spojené s reknostrukcí baráku. Stěhování proběhlo na začátku května a tady vyvstal první problém. Když sme přestěhovali akvárium, ze kterého sem musel otrhat pracně vyrobené pozadí, zjistili jsme, že se s ním nedá vytočit na chodbě do sklepa... Tak milé akvarium skončilo na zahradě, zakryté igelitovou plachtou.
Zbytek ryb sem musel umístit do zbylých akvárií. Říkal sem si, je to jen dočasně... Léto skončilo a na zahradě stále leželo akvárium po plachtou. Mezitím sem přišel o všechny zbylé ryby, zůstali mi celkem 4 ancistrusy, kteří jak sem později zjistil, jsou vůči mykobaterióze velmi odolní a pak ještě asi 10 malých Labidochormis sp. Yellow, kteří byli umístěni v jiném akváriu.
Podzim se chýlil ke konci, přes noc se začaly objevovat první mrazíky a akvárium stále na zahradě. Tak si jeden víkend konečně udělal trochu času a proboural díru ve stěnu, abych akvárium dostal na místo.
Dira%20ve%20zdi.
Musel sem také trochu upravit stojan, a to tak, že je teď nižší a má navíc jednu nohu. Je také méně přichycený na zdi, tentokrát již jen 3x šroub M12 skrz zeď na podélné straně. Nyní následovala procedura, kterou již znáte z prvního pokračování - nákup tvárnic, tentokrát Hebel (již se dělají 60cm dlouhé) tloustých 5 cm a nové vyzdění stojnu.
Nyní přišel ten den D, sjela se rodina, aby mi pomohla přenést akvárko na místo. Jenže objevila drobná komplikace, týden před tím totiž začalo mrznout i přes den a milé akvárko bylo silně přimrzlé k zemi. Naštěstí, když sme zabrali všichni čtyři, tak se nám jej podařilo utrhnout od země. Pak už to šlo rychle a během pár minut bylo akvárko na místě. Pár dnů po té jsem jej po jistotu naplnil, abych viděl, jestli stojan drží... ;)
Nyní přináším pár fotek, které myslím ani nepořebují komentář.
Akvárium%20na%20zahradě... ...a%20pod%20plachtou.
Takto%20dopadlo%20pozadi... ..%20a%20takhle%20stojan.

A tady je důvod, proč se to s přemístěním akvárka tak dlouho táhlo a proč mám teď tak málo času na update...
Tady%20je%20ten%20důvod...%20;o)

Ale už nyní mám v hlavě, jak akvárium znova zařídím. Chystám také zbrusu nové pozadí, takže se máte na co těšit.


Autor článku: MiP
E-mail autora: damip@seznam.cz
Článek přidal: MiP


© 2000-2005 Všechny uvedené materiály na těchto stránkách nesmějí být použity jinde bez souhlasu autora!

Zpět