Česká republika
+420 604 950 181
info@damip.cz

Akvária. Od A do Z.

Vyrobíme a zařídíme akvárium podle Vašich představ.

Created with Sketch.
NAVRHNEME ŘEŠENÍ

Každé akvárium je individuální záležitost. Nejprve zjistíme, jaké jsou Vaše sny a představy. Společně s Vámi najdeme nejlepší řešení pro Vás.

REALIZUJEME

Jakmile najdem ideální řešení pro Vás, pustíme se do realizace – řežeme, lepíme, sváříme, vrtáme, brousíme až vnikne Vaše nové akvárium, které naprosto přesně zapadne do Vašeho interiéru.

SERVISUJEME A UDRŽUJEME

Pokud si na to sami netroufnete, akvárium Vám budeme pravidelně udržovat v té nejlepší formě.

Vše kolem akvárií…

PRODEJ INDIVIDUÁLNÍCH AKVÁRIÍ

Akvárium bude kompletně podle Vašich představ, po realizaci se stane Vašim majetkem. Dále už je na Vás, jestli si údržbu budete sami nebo se spolehnete na naše služby.

PRONÁJEM TYPOVÝCH AKVÁRIÍ

Nechcete si z nějakého důvodu pořizovat vlastní akvárium? Nabízíme jedinečnou možnost a typová akvária si můžete u nás pronajmout. Nenesete žádné pořizovací náklady, hradíte jen měsíční pronájem akvária, který zahrnuje pravidelnou údržbu akvária, krmení pro ryby, osazení rybami a rostlinami. Elektřina a voda pro provoz akvária zůstává na Vás. Pro více informací nás kontaktujte.

ÚDRŽBA AKVÁRIÍ

Ať už máte jakékoliv akvárium, nabízíme jeho pravidelnou údržbu. Vy už se budete jen „kochat“ ze svého akvária.

PRODEJ MALAWI CICHLID

Akvárium Vám zarybníme dle Vašeho přání, provozuje vlastní chov afrických cichlid a spolupracujeme s mnoha dodavateli u nás i v zahraničí.

CO DĚLÁME

Akvária  podle Vašich představ.

Akvaristika je naše vášeň, hobby, práce. Pomůžeme Vám splnit Vaše sny o akváriu. Navrhneme, vyrobíme, přivezeme, zaškolíme, servisujeme, pronajímáme.

Nabízíme řešení pro každého.

Při volbě rozměrů Vašeho budoucího akvária mějte vždy na paměti, čím větší, tím lepší a co se Vám teď zdá obrovské, po realizaci bude vlastně malé 😉 Nesnažte se dělat akvárium příliš vysoké, protože s výškou rapidně stoupá tloušťka skla a tím cena akvária a zároveň rychle klesá komfort obsluhy akvária. 

Modrá je dobrá

Modrá a žlutá, to jsou hlavní barvy Malawi cichlid, zde v podání Nimbochormis venustus,
velmi dominantního samce.

Krásně vybarvené ryby

Modrá, žlutá, červená, růžová, oranžová. Malawi tlamovci mají opravdu úžasné barvy. Jako například Aulonocara „red fish“, ač je to hybrid, samci se dokáží krásně zbarvit do červena.

Chindongo demasoni – tzv. trpasličí cichlida. Velmi vitální ryby, s naprosto nezaměnitelnou kresbou a barvami na těle. Vyžadují ale zvláštní péči a přístup.

Kvalitní LED osvětlení

Ano, i Vám mohou pod našim LED osvětlením vykvést akvarijní rostliny, zde to je květ Echinodoru.

Africké cichlidy

Africké cichlidy z jezer Malawi, Tanganiyka a Viktoria jsou naše specializace. Bez nadsázky jsou to ryby, které dokáží barvami konkurovat mořským rybám. V čem jsou tyto ryby výjimečné je jejich sociální chování. Skupina si vytvoří vlastní sociální hierarchii s pevně danými pravidly. V akváriu se neustále něco děje, není to jen statická kulisa. Tento typ akvárií je velmi vhodný například do reprezentativních prostor firmy, vstupní haly nebo obývacího pokoje. Pro tyto ryby jsou doporučeny akvária většího objemu. Nádrže pod 300 litrů vůbec nedoporučujeme, 500 litrů považujeme z pohledu dlouhodobějšího chovu za minimum. Optimum je 1000 litrů a výše. Důležitý je také tvar nádrže, ideální tvar Malawi akvárií je co největší plocha dna, výška není potřebná příliš vysoká, například vělmi pěkně bude vypadat akvárium o délce 250cm, šířce 80cm a výšce 65cm což je 1300litrů. V tomto objemu můžete chovat prakticky jakýkoliv běžný Malawi druh.

Jelikož v těchto typech akvárií nebývají rostliny, vžaduji tato akvária vysoce výkonnou filtraci a častou výměnu vody. Filtrace bývá velmi často řešena velkými biofiltry umístěnými pod akváriem.

Rostlinná akvária

Další velmi oblíbeným typem akvárií jsou rostlinná akvária, kde rostliny tvoří hlavní prvek. I zde platí, čím větší, tím lepší. Z těchto akvárií, oproti africkým cichlidám, naopak vyzařuje klid, vyrovnanost a pohoda. 

Tato akvária vyžadují náročnější technické řešení v podobě hnojení a ve většině případů i velmi intenzivní osvětlení.

Vlastní komponenty

Pro naše relizace si vyrábíme vlastní komponenty.

OSVĚTLENÍ

Používáme výhradně LED osvětlení vlastní konstrukce, které umožňuje postupně měnit intenzitu a simuluje východ a západ slunce.

FILTRACE

Africké cichlidy vyžadují velmi výkonnou filtraci, proto si u větších realizací vyrábíme vlastní biologické filtry.

POZADÍ

Jsme zastánci přírodních materiálů a vzhledu, do akvárií si velmi často vytváříme vlastní pozadí z břidlice.

Ukázky našich realizací

Naší specializací jsou Malawi akvária, ale není problém udělat i rostlinné akvárium.

Rostlinné akvárium

Akvárium objemu 450 litrů (125x60x60cm), osvětlení LED s úsvitem a stmíváním, externí kanistrový filtr, hnojení CO2 s nočním vypínáním.

Malawi

Akvárium o objemu 900 litrů (245x65x60), osvětlení LED s úsvitem a stmíváním, externí biologický filtr o objemu přes 100 litrů.

Rostlinné Malawi akvárium

Experimentální projekt na téma rostliny a tlamovci. Akvárium bylo v provozu několik měsíců, Díky nemožnosti hnojení byl projekt  dočasně pozastaven.

Fun akvárium

Jsme pro každou špatnost

Vlastní odchovna ryb

Provozujeme  vlastní odchovnu afrických cichlid. Máme také spolehlivé dodavatele mnoha druhů ostatních druhů ryb.

Kontaktujte nás

Chtěli byste své akvárium, ale netroufáte si na to sami? Napište nám.